Często zadawane pytania

Maski antysmogowe i filtry

Maski antysmogowe HALLNY i BREVA różnią się kształtem oraz są wykonane z różnych materiałów połączonych z neoprenem, jednak obydwie będą Cię chroniły tak samo dobrze. W HALLNYm użyliśmy dużo przewiewnej tkaniny mesh dzięki czemu oddycha się w nim nieco łatwiej np. podczas wysiłku fizycznego! Obie są jednak doskonałe do uprawiania sportu. Różnice kształtu sprawiają, że maski leżą inaczej na twarzy. Jeśli któryś model breezy Ci nie odpowiada, po prostu spróbuj innego :).

Przyłóż maskę antysmogową do twarzy, dopasowując filtr do nosa i brody. Zepnij tylne paski tak, aby maska leżała na twarzy pewnie, bez ucisku. Dopasuj dolną część maski do brody i zapnij rzepy. Metalowym zaciskiem uszczelnij okolice nosa Jeśli planujesz dużo ruchu lub czujesz taką potrzebę – użyj dodatkowego paska mocującego (przy ścigania maski używaj tylko rzepa tylnego)

Filtry casual to maksymalna ochrona. Już nie musisz się obawiać o swoje zdrowie wychodząc codziennie z domu.

Filtry active jest idealny do Twoich ulubionych aktywności w sezonie smogowym, jak: bieganie, jazda na rowerze, czy uprawianie sportów zimowych. Zwiększony przepływ powietrza ułatwia oddychanie, a wciąż wysoki poziom ochrony dba o Twoje zdrowie.

  1. Ubierz maskę antysmogową, dopasuj, zapnij tylne a następnie dolne rzepy
  2. Zaciśnij metalowy nosek na nasadzie nosa, aby uszczelnić maskę
  3. Dopasuj kształt zacisku nosowego raz a dobrze. Nie zmieniaj jego pozycji zbyt często. Nie zgniataj go całkowicie na pół
  1. Po każdym użyciu maski antysmogowej zostaw ją do wyschnięcia w temperaturze pokojowej. Zdezynfekuj wewnętrzną część filtra przez rozpylenie mgiełki breezy spring mist.
  2. Od czasu do czasu wyczyść maskę używając mokrej szmatki
  3. W wyjątkowej sytuacji możesz przepłukać ją w niskiej temperaturze (do 30°C) z użyciem delikatnego detergentu, demontując wcześniej zawory i filtr. Nie pierz w pralce chemicznie.
  4. Maskę przechowuj z zapiętymi rzepami – unikniesz mechacenia się materiału
  5. Na sezon letni schowaj czystą maskę do pudełka breezy, gdzie będzie grzecznie czekać do czasu gdy znów będzie Ci niezbędna

No pewnie! Tutaj znajdziesz: filtry do masek antysmogowych, a zawory tutaj. Mamy nawet zawory w nietypowych kolorach, więc jeśli lubisz indywidualny styl to znajdziesz coś dla siebie. Tym sposobem wyróżnisz się jeszcze bardziej 😉

Nawet wśród użytkowników breezy!

Instrukcja wymiany filtra w masce antysmogowej

Niestety nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Wpływa na to bardzo wiele czynników: poziom zanieczyszczenia powietrza, pojemność Twoich płuc, czy nawet to co robisz podczas użytkowania maski. Nie da się jednoznacznie określić na ile taki filtr wystarczy. Na szczęście od razu poznasz kiedy filtr nadaje się do wymiany – stanie się szary, “przybrudzony”, a oddychanie w masce będzie coraz trudniejsze. To znak, że czas na wymianę.

Nowe filtry przechowuj koniecznie w folii. Dzięki temu warstwa węgla aktywowanego będzie służyła Ci dłużej. Od czasu do czasu możesz zdezynfekować powierzchnię filtra zamontowanego w masce zraszając go mgiełką breezy spring mist.

Hmm to wszystko zależy od tego jak duża jest Twoja pociecha. Sprawdź za pomocą Systemu Pomiaru Twarzy czy najmniejsza maska w rozmiarze S będzie pasowała. Wiemy jak bardzo cenicie zdrowie swoich dzieci, dlatego maski dziecięce to kolejny produkt, który właśnie tworzymy i wkrótce pojawi się w naszym sklepie!

To bardzo proste, pobierz na swój smartfon “Zanieczyszczenie Powietrza” – pierwszą aplikację jaka powstała w Polsce, która na bieżąco poinformuje Cię o poziomach smogu w Twojej okolicy. Dzięki niej wiesz kiedy warto wziąć ze sobą maskę.

Zamówienia i przesyłka

Wysyłki realizujemy kurierem DPD oraz przez Paczkomaty. W momencie wysłania zamówienia dostaniesz powiadomienie mailowe z numerem paczki. W dzień doręczenia przyjdzie też wiadomość z numerem komórkowym do kuriera który przywiezie Ci maskę breezy.

Tak, wystarczy, że podasz nam dane do FV w momencie realizowania zamówienia w naszym sklepie.

Na czas epidemii zawieszamy możliwość odbiorów osobistych.

Load More